۴۰ جلد از ترجمه و تفسیر الغدیر به زودی منتشر می‌شود

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسین مشکوری، رئیس موسسه کانون خورشید در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) گفت: کانون خورشید در طول سه سال اخیر کتاب ۱۱جلدی «الغدیر» علامه امینی را با دقت مطالعه کرده است و از این کتاب ۱۱ هزار فیش تهیه کرده است و امیدوار هستیم عید غدیر امسال از این کتاب در سایت ekmal.ir رونمایی کنیم. کاری که ما انجام می‌دهیم بسیار فاخر، دقیق و فنی است و بیت علامه امینی هم تائیدی بر کار ما زده‌اند.

مشکوری درباره دلایل انتخاب کتاب الغدیر گفت: توجه به الغدیر حاصل تاکیدات مقام معظم رهبری بود که فرمودند: «الغدیر مهجور است و عده‌ای باید هزاران نکته این کتاب را  استخراج کنند و به صورت جزوه ارائه بدهند». به واسطه  ترغیب و تشویق ایشان و بیانات مراجع تقلید قم، کتاب الغدیر را در  دستور کار خود قرار دادیم و از سال ۹۱ با همکاری ۱۰ نفر از طلبه‌های ممتاز و نخبه  قم فیش برداری از کتاب را آغاز کردیم.

رئیس موسسه کانون خورشید در ادامه افزود:  کتاب الغدیر گنجینه ارزشمندی در اثبات ولایت حضرت امیرالمومنین علی(ع) است و متاسفانه تا به امروز هم کار پژوهشی که در خور کتاب باشد صورت نگرفته‌است؛ البته در سال ۶۰ ترجمه‌ای از کتاب عرضه شد که متاسفانه بسیار ضعیف بود.

وی در آخر گفت: ما برای کتاب، نمودار درختی هم تعبیه کرده‌ایم تا وقتی که کاربر وارد سایت می‌شود، دچار سردرگمی نشود و به راحتی از مدخل‌های کتاب استفاده کند. به همین خاطر کتاب با نمای بسیار زیبا و در یک صحفه نمودار درخت‌واره در اختیار کاربر قرار می‌گیرد البته به لطف الهی از همین امسال انتشار ۴۰ جلد از این کتاب را آغاز می‌کنیم.

لینک خبر