ترجمه کتاب «خط روشن» به زبان‌های عربی و اردو

حجت‌الاسلام محمدحسین مشکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به رونمایی از کتاب «خط روشن» با موضوع گزیده کتاب ارزشمند الغدیر علامه امینی به همت کانون خورشید اظهار کرد: با عنایت به اثربخشی و استقبال بسیار خوب از این کتاب و برگزاری موفق مسابقه کتابخوانی ملی با عنوان جشنواره ملی روشنا، کانون خورشید بر آن تا این اثر را به زبان‌های دیگر ترجمه کند.

وی انتشار ترجمه این دو کتاب را جزء اهداف پنجگانه کانون خورشید در سال ۹۴ عنوان کرد و گفت: این کتاب در مرحله اول به دو زبان عربی و اردو ترجمه شد و هم‌اکنون آمده انتشار است.

مدیر کانون خورشید رونمایی از دو سایت مهم اکمال و ابلاغ را از دیگر برنامه‌های این کانون در سال آینده برشمرد و ابراز کرد: سایت اکمال بازتاب ۱۱ هزار فیش استخراجی از کتاب علامه امینی است که قریب به دو سال در کانون بر روی آن کار شده است که در اختیار طلاب، دانشجویان، اهالی هنر و رسانه برای تولید آثار مختلف قرار گرفته است.

مشکوری افزود: سایت ابلاغ نیز منتشر کننده مجموعه‌ای از تولیدات رسانه‌ای کانون با بهره‌گیری از فیش‌های استخراجی از کتاب علامه امینی است که برای بازدید در اختیار کاربران سایت قرار گرفته است.

وی برگزاری همایش اطعام غدیر را دومین کار برنامه‌ریزی شده در سال آینده عنوان کرد و گفت: این همایش که قرار است با دعوت از علما و بزرگان به منظور تشویق مردم متدین، شریف و ولایی ایران اسلامی برای هر چه باشکوه برگزار شدن اعیاد غدیر برگزار شود، با همکاری بنیاد بین‌المللی غدیر به اجرا خواهد رسید.

مدیر کانون خورشید ادامه داد: سومین برنامه در سال ۹۴، رونمایی از سه کتاب با عناوین «شهرالولایه» با موضوع بیانات مقام معظم رهبری پیرامون غدیر، «دلیل آفتاب» با موضوع ادله کوتاه و علمی در باب اثبات ولایت فقیه و سومین کتاب نیز «مائده خورشید» پیرامون اطعام غدیر است که هر سه به همت محققان کانون تالیف شده‌ است.

مشکوری با اشاره به انتشار نشریه‌های «قنوت خورشید» و «زیارت خورشید» در سال‌های قبل، اظهار کرد: برای سال ۹۴ کتاب «مائده خورشید» با موضوع اطعام غدیر در قطع پالتویی منتشر خواهد شد که امیدواریم در زمینه فرهنگ‌سازی اطعام در روز عید غدیر نیز بتوانیم موثر واقع شویم.

وی همچنین از رونمایی از نرم‌افزارهای اندروید و آی او اس کتاب صوتی صحیفه سجادیه با عنوان  «کتاب معجز نشان» در سالروز ولادت امام سجاد (ع) خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم این فعالیت‌ها بتواند نمی از دریای بیکران معارف غدیر و صحیفه سجادیه را به تشنگان حق و حقیقت و پیروان مکتب اهل بیت (ع) بچشاند.

لینک خبر