نشست خبری کانون خورشید در خبرگزاری فارس قم

معاون پژوهشی کانون خورشید گفت: ۱۱ هزار فیش غدیری از کتاب الغدیر علامه امینی (ره) تهیه شده که اکنون در سایت اکمال برای دسترسی عموم بارگذاری شده است.photo51104648080238626

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام مشهود عین‌لو ظهر امروز در نشست خبری که در آستانه عید سعید غدیر در دفتر خبرگزاری فارس برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب همواره در سخنانی که در ارتباط با گرامیداشت عید غدیر می‌فرمایند بر ضرورت احیا و ترویج مطالعه کتاب الغدیر علامه امینی (ره) در جامعه تاکید دارند که در این راستا لازم است حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز علمی برای ترویج مطالعه این کتاب ارزشمند گام بردارند.

وی نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی را مورد اشاره قرار دارد و تصریح کرد: ایشان جوانان را برای دستیابی به اطلاعات صحیح از اسلام فراخواندند و فرمودند به منابع اصلی اسلامی مراجعه کنید که یکی از این منابع اصلی کتاب الغدیر علامه امینی (ره) است.

عین‌لو ادامه داد: کتاب الغدیر علامه امینی (ره) از مستندات کتب اهل سنت بهره برده و جای حرف و سخن برای دشمن باقی نمی‌گذارد.

معاون پژوهشی کانون خورشید با تأکید بر اینکه دشمن، دین و اعتقادات جوانان را نشانه رفته است، تصریح کرد: دشمن با تهاجم فرهنگی و ایجاد شبهات گوناگون اعتقادی و کلامی در تلاش است ایمان جوانان را تضعیف کند که در این راستا کانون خورشید با رویکرد پاسخگویی به شبهات اعتقادی و کلامی وارد میدان عمل شده است.

وی کتاب الغدیر را مناسبت‌ترین منبع برای پاسخگویی به شبهات دینی ذکر کرد و گفت: کانون خورشید در طول سه سال گذشته توانسته است ۱۶ هزار فیش از این کتاب استخراج کند که پس از بازبینی شمار فیش‌های تولید شده به ۱۱ هزار فیش کاهش یافت.

عین‌لو اضافه کرد: فیش‌های غدیری در هفت محور با ۲۵۳ موضوع از سوی کانون خورشید به تولید رسیده است که غدیرخم با ۱۴ ریز موضوع،‌ آیات و روایات با ۲۶ شاخه،‌ سیره پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) با ۹۶ موضوع، خلفای عامه با ۵۵ شاخه و پاسخ به شبهات با ۱۳ موضوع تهیه شده است.

وی اضافه کرد: فیش‌های غدیری که از سوی کانون خورشید تهیه شده است در سایت اکمال به نشانی http://www.ekmall.ir بارگذاری شده است و می‌توان از آن به عنوان منبع مناسبی برای مراکز دانشگاهی و حوزوی بهره برد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *