نشست خبری کانون خورشید در خبرگزاری فارس قم

مدیرکانون خورشید گفت: کتاب الغدیر علامه امینی (ره) توسط پژوهشگران و طلاب در کانون خورشید به ۱۱ هزار فیش رسانه‌ای تبدیل شده که به تایید بیت آیت‌الله امینی (ره) در نجف رسیده است.photo51104648080238625

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد حسین مشکوری پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در دفتر خبرگزاری فارس برگزار شد ضمن تسلیت کشته شدن حجاج بیت‌الله الحرام در فاجعه منا و تبریک قرار گرفتن در آستانه عید سعید غدیر خم، به تبیین فعالیت‌های کانون خورشید پرداخت و اظهار کرد: این کانون برای ترویج معارف غدیرخم و صحیفه سجادیه از سال ۹۱ فعالیت‌های خود را با چشم‌اندازی پنج ساله آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: این کانون در چهار محور پژوهشی، مکتوب، رسانه و آموزشی نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی اهتمام دارد و بیش از پیش به دنبال جامه عمل پوشاندن به منویات رهبری در زمینه پاسداشت غدیر خم است.

مدیر کانون خورشید با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر مهجور ماندن کتاب الغدیر علامه امینی (ره) تصریح کرد: رهبری با عنوان اینکه کتاب الغدیر کاخ عظیم علامه امینی(ره) است و باید عالم را پر کند بر ضرورت توجه و بهره‌وری از این کتاب تاکید کردند.

وی ادامه داد: کانون خورشید همواره تلاش می‌کند برای برطرف کردن دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در عرصه پژوهش کتاب الغدیر علامه امینی (ره) گام بردارد که در این راستا در طول سه سال گذشته این کتاب شریف به همت پژوهشگران به ۱۱ هزار فیش تبدیل شده است.

مشکوری با اشاره به کاربرد فیش‌های رسانه‌ای کتاب الغدیر اضافه کرد: از این فیش‌ها می‌توان به عنوان منبع مناسب برای رسانه‌های مکتوب، دیجیتال و رسانه ملی بهره برد.

وی با بیان اینکه پیش از این هیچ پژوهشی درباره کتاب الغدیر به تایید خانواده علامه امینی نرسیده بود تصریح کرد: فیش‌های رسانه‌ای که در کانون خورشید از روی کتاب الغدیر علامه امینی (ره) برداشت شده به تایید فرزند آیت‌الله امینی (ره) در نجف رسیده است که این مسئله خود یک امتیاز ویژه برای کانون خورشید محسوب می‌شود.

مدیر کانون خورشید تولید کلیپ تصویری، محتواهای رسانه‌ای و پادکست‌های صوتی در موضوع عید غدیر را از جمله فعالیت‌های کانون خورشید در عرصه رسانه دانست و گفت: از سوی این کانون، محتوا و کارشناسان برنامه نباءعظیم شبکه یک و برنامه چشمه غدیر رادیو معارف تامین شده است.

photo51104648080238627

وی همچنین از تولید مستند فعالیت‌های کانون خورشید از شبکه‌های سه، تهران، خبر، قرآن و ولایت خبر داد و تصریح کرد: این برنامه‌ در ایام دهه ولایت که اکنون در آن قرار داریم توسط شبکه‌های یاد شده به نمایش گذاشته شده است.

مشکوری از توافق کانون خورشید با بیت علامه امینی (ره) خبر داد و عنوان کرد: براساس این توافق ۴۰ عنوان کتاب با محوریت خانواده، اجتماعی و… از سوی کانون خورشید تولید می‌شود که نخستین کتاب با عنوان خانواده خورشید ۱۵ مهر ماه سال جاری به مناست روز خانواده رونمایی خواهد شد.

وی همچنین از چاپ کتاب دلیل خورشید خبر داد و گفت: این کتاب ۱۴ روش برای اثبات ولی فقیه جمع آوری شده است که به صورت روان به درک نظریه ولایت فقیه توسط مخاطبان کمک می‌کند.

مدیر کانون خورشید ادامه داد: تقریرات درس خارج فقه آیت‌الله فقیهی یزدی در ارتباط با نماز جماعت عید غدیر نیز منتشر شده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

 وی با اشاره به برخی فعالیت‌های مجازی کانون خورشید از رونمایی وب سایت «بلاغ» خبر داد و گفت: در این سایت تمام محصولات و تولیدهای رسانه مانند کلیپ‌های تصویری و پادکست‌های صوتی و جزوات تولید شده این کانون در سایت بارگذاری شده است.

مشکوری چشم انداز پنج ساله کانون خورشید را مورد اشاره قرار داد و گفت: این کانون با برنامه‌ریزی پنج ساله از سال ۹۱ تا ۹۶ به دنبال ترویج و نهادینه سازی آداب و رسوم عید غدیر است که در این راستا دو مجله قنوت خورشید درباره فرهنگ نمازجماعت عید غدیر با گفتارهایی از آیت‌الله صافی گلپایگانی و آیت‌الله فقیه یزدی، مجله زیارت خورشید برای احیا زیارت امام هادی (ع) و مجله مائده برای احیای اطعام یا افطار روز عید غدیر به چاپ رسانده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *