کسب رتبه برتر کشوری در جشنواره ایده‌های مسجدی

بحمدالله کانون خورشید در آیین پایانی سومین فراخوان ایده های مسجدی (فام)، در عرصه ایده پردازی مساجد غدیری در کشور، به عنوان photo_2016-09-13_13-49-13ایده‌پرداز برتر شناخته شد و جوایز و تندیس و لوح تقدیر این فراخوان ملی را به خود اختصاص داد.

بازتاب این خبر در خبرگزاری فارس:

حجت الاسلام والمسلمین حسین مشکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کسب رتبه برتر کانون خورشید در سومین جشنواره فراخوان ایده‌های مسجدی (فام) به تشریح این موفقیت پرداخت و اظهار کرد: جشنواره ایده پردازان مسجدی در صدد است تا با یافتن ایده‌های نو و جذاب حضور اقشار مختلف را در مساجد بیشتر کرده و کارکردهای مختلف این کانون‌های اصلی مسلمانان را با طرح‌های خلاقانه و ایده‌های جدید به جامعه معرفی کند.

وی به تشریح ایده برتر کانون خورشید در این جشنواره پرداخت و بیان کرد: کانون خورشید با طرح ۱۱۰ مسجد غدیری در این جشنواره شرکت کرد و به عنوان ایده پرداز برتر برای ترویج مسجد و ترویج غدیر تشخیص داده شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

مدیر کانون خورشید ادامه داد: مساجد غدیری مساجدی سریع الاحداث هستند که با قطعات بلوکی سبک، با نمادهای شیعی و بسیار کم هزینه در سطح کشور ساخته می‌شوند تا هم غدیر را تبلیغ کنند و هم موجب جذب اقشار مردم به مساجد شوند.

مشکوری ادامه داد: مسجد نماد امیرالمومنین(علیه السلام) است، چرا که هفت شان نورانی زندگی حضرت ولادت، وصلت، سکونت، ولایت، حکومت، قضاوت و شهادت ایشان در مسجد صورت گرفته و اگر مساجدی به نام مهمترین واقعه زندگی حضرت و جامعه اسلامی ساخته شود می‌تواند نقش مهمی در ترویج غدیر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶ مسجد غدیری در بشاگرد، قائمشهر، قم، عسلویه و دو مسجد در هرمزگان احداث شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم این طرح که به لطف امیرالمومنین(ع) ایده برتر نیز شناخته شده به زودی در تمام کشور عملیاتی شود تا نام و یاد غدیر را بیش از پیش در نقاط مختلف زنده کرده و گامی در ترویج ولایت امیرالمومنین(ع) باشد.

گفتنی است، سومین دوره جشنواره فراخوان ایده‌های مسجدی شهریور تا اسفند سال ۹۴ برگزار و طی آن ۲ هزار ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از سه مرحله داوری، ۶ ایده به‌عنوان ایده برتر انتخاب شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *