فرهنگ اطعام در روز عید غدیر ترویج شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با اعضای کانون خورشید با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار داشت: خداوند در این آیه قرآن کریم سه نکته را مورد توجه را قرار داده است، اکمال دین که خداوند دین اسلام را در روز غدیر با ولایت تکمیل کرد یکی از این موضوعات است.

مرجع تقلید شیعیان افزود: اتمام نعمت موضوعی دیگری است که در روز غدیر توسط خداوند برای انسان‌ها انجام شد، رضایت از دین اسلام یکی دیگر از نکات مورد توجهی است که توسط خداوند برای بشریت نازل شده است.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اهمیت اطعام در دین اسلام بیان کرد: اطعام یکی از موضوعات مورد توجه و تاکید در اسلام است که حتی قرآن کریم بر مذمت ترک‌کنندگان اطعام مساکن و فقرا تاکید کرده است و یکی از ویژگی‌های اهل جنهم که قرآن کریم به آن اشاره کرده ترک اطعام است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه باید تلاش شود تا برنامه اطعام در روز غدیر در سراسر کشور اجرا شود عنوان کرد: در مورد اطعام روز عید غدیر با توجه به روایت‌هایی که برای اطعام از سوی اهل بیت (ع) مطرح شده ارزش زیادی دارد و مانند اطعام تمام انبیا، صدیقان و شهدا است.

وی با بیان این که اهمیت اصل اطعام در اسلام برای جامعه تبیین شود و به صورت فرهنگ عمومی در جامعه نشر داده شود، تصریح کرد: اطعام در روز عید غدیر از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار است که باید تلاش شود که همانند اطعام روز عاشورا و ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) فراگیر شود.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم توجه به فرهنگ افزود: فعالیت‌های دینی باید به صورت فرهنگ سازی انجام شود تا هم ماندگار شود و هم تأثیر مطلوب معنوی داشته باشد.

لینک خبر