اتمام کار پژوهشی روی کتاب الغدیر پس از سه سال

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد حسین مشکوری پیش از ظهر امروز در دومین همایش کانون خورشید با اشاره به اینکه این کانون از سال ۹۱ به عنوان نخستین مرکز ترویج رسانه‌ای معارف غدیر و صحیفه سجادیه آغاز به کار کرده است، اظهار کرد: خدا شاکریم در طول این سال‌ها با عنوان کانون خورشید خدمتی هر چند کوچک به آستان اهل‌بیت (ع) خاصه امیرالمومنین(ع) و امام سجاد(ع) داشته باشیم.

وی ادامه داد: از سال ۹۱ با توجه به دغدغه رهبر انقلاب پیرامون ترویج و انتقال معارف غدیر مصمم شدیم در صدد رفع این دغدغه برآییم و معارف غدیر را بیش از پیش در جامعه ترویج کنیم.

مدیر کانون خورشید با اشاره به اینکه برای تحقق این امر تلاش‌های زیادی صورت گرفت و جلسات و دیدار‌هایی با علما، مراجع، مسئولین نهادهای فرهنگی و مجموعه‌های مختلف انجام شد، بیان کرد: ماحصل این اقدامات تدوین یک طرح پنج ساله حسب الامر مرحوم آیت‌الله خوشوقت برای ترویج معارف غدیر بود و بر این اساس طرحی پنج ساله در هفت فاز از سال ۹۱ تا ۹۶ تنظیم شد و فاز صفر و یک آن به تهیه منبعی برای پژوهش اختصاص پیدا کرد تا آن را برای ترویج رسانه‌ای غدیر در اختیار بگیریم.

مشکوری افزود: ماحصل تمام تحقیقات به کتاب الغدیر علامه امینی ختم شد. این کتاب در راس کار قرار گرفت و معاونت پژوهشی در فاز یک این کتاب را با آیین نامه‌ در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه امسال کار پژوهشی کانون خورشید روی کتاب الغدیر به پایان رسیده است، ابراز کرد: پژوهشگران ما در طول سه سال تمام کتاب الغدیر را پنج بار از ابتدا تا انتها با دقت و موشکافانه بررسی کردند تا در نهایت الغدیر به سایت تخصصی این کتاب تبدیل شد که مورد تقدیر بیت شریف ایشان نیز قرار گرفت.

مدیر کانون خورشید با اشاره به اینکه علامه امینی بزرگ مردی است که با همه وجود برای دفاع از حریم ولایت قرین به ۵۰ سال کتاب الغدیر را با خواندن ۱۰ هزار کتاب و تحقیق ۱۰۰ هزار کتاب به ثمر نشاند، بیان کرد: این سایت مورد تقدیر و تحسین بیت ایشان قرار گرفت و در جلسات متعدد کانون را مورد تقدیر قرار دادند و تفاهم نامه‌ای نیز بین ما و بیت علامه امینی برای استمرار همکاری‌ها منعقد شده است.

مشکوری گفت: ما به واسطه کانون خورشید موسسه فرهنگی هنری چند منظوره تاسیس کردیم، همچنین مجوزی پیرامون تاسیس موسسه دیجیتالی اخذ کردیم و کار مفصلی هم با شرکت ایرانسل در حال انجام است که امیدواریم به خوبی در خدمت تبلیغ و گسترش فرهنگ اهل‌بیت(ع) به ویژه معارف غدیر و صحیفه سجادیه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در عید غدیر امسال سایت‌های پنجگانه کانون رونمایی خواهند شد، اظهار کرد: سایت اکمال که حاوی فیش‌های کتاب الغدیر است، سایت ابلاغ که در برگیرنده تولیدات رسانه‌ای کانون است، سایت کتاب معجز نشان که اثری فاخر با موضوع صحیفه سجادیه است، سایت کانون خورشید و سایت موسسه خامس پنج سایتی است که مراحل اجرایی آن به پایان رسیده و رونمایی خواهند شد.

مدیر کانون خورشید در پایان از برگزاری مراسم ویژه روز عید غدیر در مسجد جامع غدیر خم (ضراب خانه) تهران با حضور مسئولان کشوری و اقامه نماز عید غدیر خبر داد و خاطرنشان کرد: اگر کانون خورشید هیچ کاری به جز احیای سنت حسنه برپایی نماز عید غدیر خم نکرده باشد کما اینکه در سال ۹۲ سه هزار نماز و در سال ۹۳ هفت هزار نماز عید غدیر در کشور برگزار شد برای همه ما کافی است و امیدواریم در ادامه مسیر بتوانیم در حد توان در ترویج معارف غدیر موفق و مثمر ثمر باشیم.

لینک خبر