برگزاری ۱۱۱۰ نماز جماعت عید غدیر در سراسر کشور

حجت‌الاسلام محمدحسین مشکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم به مناسبت نزول سوره هل اتی در شان امیرالمومنین (ع) و اهل بیت پاکش به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در کانون خورشید در ایام دهه ولایت و عید غدیر خم پرداخت و اظهار داشت: کانون خورشید در راستای تحقق اهداف خود در برگزاری هر چه با شکوه‌تر عید غدیر خم برنامه‌های مختلفی را طرح‌ریزی و به اجرا رساند و گزارش‌های رسیده از اقصی نقاط ایران اسلامی حاکی از اثربخشی این اقدامات بوده است.

وی ادامه داد: مهمترین اقدامی که توسط این کانون صورت گرفت، تولید و توزیع ۳۰ هزار بروشور تبیین نماز عید غدیر خم بین ائمه جمعه و جماعات کشور بود که طبق گزارشات رسیده بیش از یک هزار و ۱۱۰ نماز جماعت عید غدیر در سراسر کشور برگزار شده است.

مدیر کانون خورشید از برپایی یک هزار و ۱۱۰ سفره اطعام عید غدیر خبر داد و ابراز داشت: این کانون فعالیت‌های دیگری همچون چاپ مجله قنوت خورشید دو پیرامون احیای فرهنگ برپایی نماز جماعت عید غدیر، پخش زیرنویس‌های تلویزیونی تولیدی و برنامه ارمغان از رسانه ملی، ارسال پیامک‌های تولیدی کانون از کتاب الغدیر در قالب سامانه پیامکی و ارسال بالک تبلیغاتی به ۲۰ میلیون مشترک تلفن همراه اول را نیز در این ایام به مرحله اجرا رسانده است.

مشکوری افزود: برگزاری مسابقه از کتاب خط روشن و جشنواره روشنا برنامه دیگری بود که در دهه ولایت امسال برگزار شد و ۳۰ هزار مخاطب فعال را به خود جذب کرد، همچنین در این ایام نخستین مسجد غدیر در روستای فراهوک بشاگرد احداث شد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس تدریس الغدیر برای نخستین بار در حوزه علمیه قم توسط حجت‌الاسلام استاد شفیعی شاهرودی نیز برنامه دیگری بود که از ایام عید غدیر آغاز شده و به صورت هفتگی روزهای سه‌شنبه برگزار خواهد شد.

لینک خبر