آغاز به کار اولین مرکز ترویج رسانه‌ای معارف غدیر

حجت الاسلام محمد حسین مشکوری با تشریح فعالیت های اولین مرکز ترویج رسانه ای معارف غدیر و صحیفه سجادیه گفت: این مجموعه با عنوان کانون خورشید پیرامون معارف غدیر و صحیفه سجادیه کار خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: ایده ایجاد این مجموعه پس از اهانت به ساحت مقدس امام هادی(ع) شکل گرفت، با ارزیابی های انجام شده در این موضوع به این نتیجه رسیدیم که دلائل اصلی موفقیت اقدامات صورت گرفته علیه این امام همام، بی اطلاعی مردم درباره ایشان، کم کاری اهل منبر و عدم مطالعه مردم در خصوص سیره ایشان است.

مدیر کانون خورشید افزود: دلیل دیگر راه اندازی این مجموعه تاکیدات مداوم مقام معظم رهبری در خصوص کار بر روی موضوع غدیر است که بارها در سخنرانی‌هایشان فرمودند غدیر مهجور است و باید بر روی آن کار جدی انجام شود، لیکن تاکنون به صورت جدی و مستمر در این خصوص فعالیتی صورت نگرفته است.

مشکوری با بیان اینکه در عصر حاضر و با گسترش رسانه ها انجام کارهای محتوایی مانند چاپ کتاب و همچنین برگزاری دوره های آموزشی با هزینه های بالا اثر گذاری خود را تا حدی از دست داده است، ابراز داشت: با راه اندازی این مجموعه در صدد هستیم حرکتی ممتاز در بستر رسانه انجام دهیم.

وی ادامه داد: کار این مرکز در فاز اول تدوین سیر مطالعاتی کتب غدیر با مشورت از بزرگان و مولفین غدیرشناس است.

مشکوری اظهار داشت: کار رسانه ای برنامه ریزی شده در این مجموعه در سه رده سنی کودک و نوجوان، جوان و بزرگسال طراحی شده است که در سه بخش خطبه غدیر، داستان غدیر و شبهات پیرامون غدیر به مرحله اجرا خواهد رسید.

لینک خبر